Virtuální prohlídky, panoramatické prohlídky Praha

Panoramatické virtuální prohlídky 360 °

Profesionální virtuální prohlídky nejvyšší kvality, optimalizované pro desktop fullscreen, iPhone, iPad, iPod a Android

Pražský okruh

Tepelná čerpadla

Při každé rekonstrukci nebo stavbě rodinného i jiného domu jsme postaveni před otázku, čím a jak budeme objekt vytápět. A stále častěji uvažujeme o alternativních způsobech topení, protože ceny klasických způsobů stále stoupají. Jednou z takových alternativ je pořídit tepelná čerpadla. Nechte si poradit od odborníků a konzultujte pořízení čerpadla u osvědčených dodavatelů pro tepelná čerpadla.

Tepelná čerpadla a další ekologické systémy

Firma Exton se ekologickým systémům vytápění věnuje po celou dobu své existence. Nabízí, prodává a montuje nejen tepelná čerpadla několika českých i světových výrobců, ale také solární systémy, kotle na biomasu a další enviromentálně šetrné způsoby vytápění. Svým klientům zajistí vše okolo úředních papírů a uvedou tepelná čerpadla do provozu včetně jednání s ČEZ a vyřízení levnějšího tarifu na elektřinu. Na ten má provozovatel zařízení nárok, a navíc pomůže i s podáním žádosti o ekologickou dotaci, která často umožní dále snížit výdaje za pořízení čerpadla. Pokud zvažujete nákup systému pro tepelná čerpadla, obraťte se na odborníky firmy Exton.

Tepelná čerpadla - kdy ano, kdy ne

Přestože tepelná čerpadla jsou neoddiskutovatelně ekologická a jejich provoz velmi levný, je třeba si uvědomit, že nejsou univerzálním řešením vždycky a za každých okolností. Prvním krokem k optimalizaci vytápění by vždy mělo být účinné zateplení včetně výměny starých oken. Potom, až minimalizujeme tepelné ztráty, je teprve na místě si položit otázku, jaký typ vytápění pro nás bude nejlepší. Pokud máme k dispozici přípojku zemního plynu, pravděpodobně se pro tepelné čerpadlo nerozhodneme, protože topení plynovým kotlem je stejně účinné jako čerpadlo, ale pořizovací náklady jsou nesrovnatelné.

Navíc nesmíme zapomínat, že k tepelnému čerpadlu musíme - kromě elektřiny na jeho vlastní provoz - obvykle pořídit ještě přídatný, tzv. dotopný kotel, který bude dorovnávat nedostatečný výkon tepelného čerpadla v době největších mrazů. Pokud bychom totiž do domu pořídili čerpadlo s výkonem pokrývajícím i maximální spotřebu, bylo by neúměrně drahé a po většinu roku nevyužité.

Typy tepelných čerpadel

Pro úplnost si ještě shrňme, jaké typy tepelných čerpadel vůbec existují, i když v našich podmínkách se pravděpodobně setkáme většinou s čerpadly na vzduch, protože ta se nejsnáze montují a také jsou nejlevnější. Tento typ čerpadel využívá tepelnou energii v okolním vzduchu - nevýhodou tohoto postup je však klesání topného faktoru v době, kdy má vzduch velmi nízké teploty, tedy právě v době, kdy je nejvíc potřeba topit.

Z tohoto pohledu jsou mnohem výhodnější čerpadla se zemními kolektory, zejména za s hloubkovými vrty, protože 50-200 m pod povrchem země je teploty naprosto stálá, bez ohledu na počasí a roční období. Posledním typem čerpadel jsou tepelná čerpadla s vodním kolektorem, která berou energii z vody, podzemní nebo povrchové. Ta se zatím příliš nerozšířila zejména kvůli nutnosti hodně vydatné studny nebo problémům co s podchlazenou vodou.

Další zajímavé firmy

Jan Gatyas šéf firmy Aquabest experti na kanalizace poskytuje non stop čištění kanalizace a čištění odpadu na panelových sídlištích.

Dřevodiskont prodává v prodejním skladu na Hlubočince OSB desky ceník využitelné na stavbě nebo pro něco jiného.

dřevostavby zdravotnické potřeby malování pokojů autobusová doprava